آهن کیتا
اختلال در صنعت فولاد به دلیل قطعی برق
05 خرداد 1400 - 22:38
شناسه : 1023
بازدید 370
7
قطع برق مشکلی در صنعت فولاد

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، دبیراتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ایران جناب آقای کامران وکیل در مورد قطعی‌های اخیر اظهار کرد که با فرا رسیدن فصل گرما و شروع  قطعی برق، صنعت فولاد دچار بحران کاهش تولید محصولات فولادی شده است. این معضل در حالی است که شرکت ملی توانیر با کلیه فولادسازان قرارداد همکاری منعقد کرده […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، دبیراتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ایران جناب آقای کامران وکیل در مورد قطعی‌های اخیر اظهار کرد که با فرا رسیدن فصل گرما و شروع  قطعی برق، صنعت فولاد دچار بحران کاهش تولید محصولات فولادی شده است.

این معضل در حالی است که شرکت ملی توانیر با کلیه فولادسازان قرارداد همکاری منعقد کرده است تا برق مصرفی آن‌ها را تامین کند. وکیل در ادامه گفت و گوی خود افزود: “با وجود این که در اولین روزهای خاموشی بسیاری از فولادسازان شروع به بستن قراردادهای چند جانبه با شرکت توانیر کردند، اما همچنان برق تولیدکنندگان فولادقطع می‌شود که با در نظر گرفتن این شرایط تحقق یافتن تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در افق ۱۴۰۴ دور از انتظار به نظر می‌رسد.”

جناب وکیل در ادامه اشاره کرد که تامین انرژی مصارف خانگی اولویت اول شرکت ملی توانیر است و چنانچه سطح مصارف خانگی از تامین انرژی توانیر بیشتر باشد با وجود قراردادهای اولیه، تامین مصرف برق صنعتی در اولویت بعدی قرار دارد که با افزایش روز افزون جمعیت و همچنین نیاز کشور، درصد رشد آن قابل پیش‌بینی است.

با وجود اینکه  دارای ذخایر گازی زیادی هستیم و در ساخت نیروگاه هم به خود کفایی رسیده‌ایم، اما چند سالی است که در تامین برق با مشکل روبه‌رو شده‌ایم. همچنین سعید عابدی مدیر خرید مواد اولیه فولاد مبارکه در این رابطه این گونه گفت: “وزارت نیرو درباره تامین برق واحدهای تولیدی تصمیم می‌گیرد و علیرغم قراردادهای تامین برق فولاد مبارکه با شرکت توانیر، بورس انرژی و برخی شرکت‌های خصوصی در شرایطی برق به بخش خانگی تخصیص داده می‌شود.”

سعید عابدی در رابطه با تامین انرژی و برق برای تولیدکنندگان فولاد افزود: “شرکت فولاد مبارکه نه تنها با شرکت توانیر بلکه با شرکت‌های تولیدکننده خصوصی و بورس انرژی قراردادهایی برای تامین برق منعقد کرده است، اما مشکل اینجاست تامین برق و انرژی فولاد مبارکه زمانی ممکن خواهد بود که شرکت ملی توانیر یا وزارت نیرو مشکل برق های خانگی و اضطراری را نداشته باشد.”

وی درباره قراردادهای امسال شرکت فولاد مبارکه با شرکت‌های تامین برق و توانیر افزود: “امسال اعمال محدودیت برق اعلام نشده ولی به طور ضمنی گفته شده که قطعی برق خواهیم داشت. قطعا امسال شرکت فولاد مبارکه کمبود برق خواهد داشت و در پی آن تولید هم کاهشی خواهد بود.”

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.