آهن کیتا
ثبات بازار به دنبال اعمال عوارض صادراتی بر فولاد هند
05 خرداد 1401 - 13:54
شناسه : 10816
بازدید 119
2

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، بر اساس اظهارات دولت هند، عوارض صادراتی برای طیف وسیعی از فولاد و مواد خام اعمال خواهد شد. بر اساس این قانون محصولاتی از قبیل کویل نورد گرم، نورد سرد و گالوانیزه مشمول عوارض صادراتی ۱۵ درصدی خواهند. این امر باعث شده است که ابهاماتی برای اجرای قراردادهای قدیمی بوجود […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، بر اساس اظهارات دولت هند، عوارض صادراتی برای طیف وسیعی از فولاد و مواد خام اعمال خواهد شد.

بر اساس این قانون محصولاتی از قبیل کویل نورد گرم، نورد سرد و گالوانیزه مشمول عوارض صادراتی ۱۵ درصدی خواهند.

این امر باعث شده است که ابهاماتی برای اجرای قراردادهای قدیمی بوجود بیاید و برخی معتقند مهلتی برای اجرای این قراردادها وجود نخواهد داشت و همه مواد برای بارگیری مشمول عوارض جدید خواهند شد.

البته به گفته برخی فعالان، این اقدام موقتی خواهد بود و چند ماه بیشتر دوام نخواهد داشت.

فولادسازان اروپا انتظار دارند که عوارض وضع شده جدید بر صادرات هند به ثبات بازار کمک کند.

فعالان بازار اتحادیه اروپا هفته‌ها به دنبال سیگنال‌هایی مبنی بر کاهش قیمت فولاد چین بودند، زیرا عدم ثبات در منطقه منجر به پیشنهادات آسیایی با قیمت پایین به این منطقه شده بود. این پیشنهادات باعث شد تا قیمت‌های فولاد تخت داخلی اروپا کاهش یابد.

مشکلات زنجیره تأمین باعث شده است تا تولید خودرو متوقف شود و به دنبال آن تقاضا از طرف بخش خودرو کاهش یابد و این درحالی است که سایر بخش‌های مصرف‌کننده فولاد تحت فشار ناشی از کندی اقتصادی در این منطقه هستند.

در این ماه شاهد آن بودیم که بیشتر خریداران دست از خرید کشیده بودند. البته برخی منابع مطلع عقیده دارند که در پایان ماه می، این روند متوقف خواهد شد و شاهد روند افزایشی در بخش خرید خواهیم بود.

صادرات کویل نورد گرم هند به اتحادیه اروپا نزدیک به ۱۵ درصد از کل در سال ۲۰۲۱ بود. این رقم برای کویل نورد سرد و گالوانیزه به ترتیب ۱۹ و 13 درصد بود.

طبق اظهارات فعالان بازار اتحادیه اروپا، احتمالاً کاهش قیمت ها پایدار نخواهد بود. یکی از فعالان بازار پیرو این موضوع گفت: «من می‌توانم این فرصت را ببینم که کاهش قیمت‌های گسترده به‌ویژه توسط تولیدکنندگان اتحادیه اروپا را متوقف کنم، زیرا در هفته‌های گذشته [پیشنهادات] کارخانه‌های هندی کمترین میزان را در بازار داشتند». ممکن است تولیدکنندگان اتحادیه اروپا، به رهبری ArcelorMittal، حتی سعی کنند قیمت‌های فعلی را افزایش دهند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.