آهن کیتا
حمایت ظاهری دولت از واردات ماشین آلات معدنی
16 خرداد 1401 - 14:22
شناسه : 10943
بازدید 70
1

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، شهرام شریعتی، فعال معدنی اظهار داشت: دولت با واردات ماشین‌آلات معدنی موافقت کرده است به طوری که دولت بحث تهاتر را وسط کشیده است یعنی به ازای واردات ماشین آلات چینی باید یک ماشین آلات معدنی به خارجی‌ها فروخته شود. دولت درظاهر از واردات ماشین آلات معدنی حمایت می کند، […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، شهرام شریعتی، فعال معدنی اظهار داشت:

دولت با واردات ماشین‌آلات معدنی موافقت کرده است به طوری که دولت بحث تهاتر را وسط کشیده است یعنی به ازای واردات ماشین آلات چینی باید یک ماشین آلات معدنی به خارجی‌ها فروخته شود.

دولت درظاهر از واردات ماشین آلات معدنی حمایت می کند، اما برای واردات پیش شرط غیرممکنی را اعمال کرده که واردات ماشین آلات معدنی را با مشکل مواجه کرده است.

شرط موجود برای واردات ماشین آلات دست چندم چینی این است که در ازای واردات، ماشین آلات ایرانی به چین صادر کنیم.

این فعال معدنی تصریح کرد: این موضوع در حالی مطرح شده است که اگر ما توانایی ساخت ماشین آلات به روز چینی را داشتیم، معادن ایرانی تعطیل نمی شدند. ایران برای تولید تمام ماشین آلات نیاز به واردات قطعات می باشد. بنابراین در ایران به شکل صد در صد هیچ نوع ماشین آلاتی تولید نمی شود.

متاسفانه ناوگان معدنی کشور هیچ آمار دقیقی مبنی بر میزان تولید شرکت‌های داخلی ارائه نداده است. اگر چه اعداد و آمار اعلام شده نیز در این سال‌ها فاقد پشتوانه درست و دقیقی بود.

وی در پایان افزود: استفاده از قطعات چینی در ماشین آلات اروپایی عجیب خواهد بود و این امر در خصوص قطعات اصلی و حساس یک دستگاه جای سوال خواهد داشت. چنانچه قرار است واردات ماشین آلات درجه چندمی چین آزاد شود بهتر است این اتفاق نیافتد چرا که ماشین آلات دست چندمی چین نیز نمی‌تواند معادن ایران را از مرگ تدریجی نجات دهد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.