آهن کیتا
پیش‌روی بی‌وقفه بازار آهن در افزایش قیمت
08 خرداد 1400 - 23:28
شناسه : 1108
بازدید 119
2
افزایش بی‌امان در بازار آهن

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، اظهارنظرهای سیاسی این روزها حاکی از آن است که مذاکرات وین تقریبا به نتیجه رسیده است، اما واقعیت این است که اختلافات میان مذاکره‌کنندگان همچنان وجود دارد. در این میان بازار جلوتر از اخبار حرکت می‌کند و واکنش چندانی به برخی از رخدادهای سیاسی نشان نمی‌دهد. البته لازم به ذکر است […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، اظهارنظرهای سیاسی این روزها حاکی از آن است که مذاکرات وین تقریبا به نتیجه رسیده است، اما واقعیت این است که اختلافات میان مذاکره‌کنندگان همچنان وجود دارد. در این میان بازار جلوتر از اخبار حرکت می‌کند و واکنش چندانی به برخی از رخدادهای سیاسی نشان نمی‌دهد.

البته لازم به ذکر است که فاکتورهای تاثیرگذار بر بازار همزمان با اخباری که از دولت شنیده می‌شود موجب می‌شوند که در برخی از روزها در بازار آهن، قیمت‌ها نوسان یابد و به صورت موقت کاهشی شود.

از نظر فعالان حوزه سیاست زمان زیادی تا اتمام مذاکرات باقی مانده است و با در نظر داشتن این موضوع که با رد صلاحیت چهره‌های اصلاح‌طلب در مسیر انتخابات مواجه شدیم، موضوع آزادسازی منابع در طرحی تحت عنوان مبادله زندانیان شاید هیچ زمانی رخ ندهد.

با این تفاسیر، در بازار ارز از آغاز اولین روز هفته گذشته شاهد افزایش ۳۵۰ تومانی نرخ ارز بودیم و این تغییرات قیمتی تا پایان هفته‌ای که گذشت تداوم یافت، به نحوی که نرخ ارز روی قیمت ۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان هفته را به پایان رساند. با وجود این نوسانات، به نظر می‌رسد که نرخ ارز بین کانال ۲۲ و ۲۳ هزار تومان در حرکت باشد.

در بازارهای جهانی از جمله چین، اقداماتی که از سوی این دولت صورت گرفته است، موجب شده تا همچنان با کاهش قیمت‌ها روبه رو شویم. همچنین کاهشی شدن قیمت‌ها به شمش و اسلب صادراتی ایران نیز نفوذ کرده است و بر اساس گزارشات منتشر شده متال بولتن، در بازارهای صادراتی ایران با مسئله زیر فروشی مواجه هستیم.

با وجود اینکه عدم تقاضا در بازار همچنان به چشم می‌خورد، اما با این حال نیز تولیدکنندگان هفته گذشته به افزایش حدود ۶/۲ درصدی برای نرخ پایه شمش اقدام کردند که رقابت ۰/۴ درصدی که صورت گرفت به ایجاد سه درصد سقف دامنه نوسان متقارن که تعیین شده بود، منجر شد. 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.