آهن کیتا
وضعیت تولید فولاد ایران در 2 ماه نخست امسال
06 تیر 1401 - 12:44
شناسه : 11301
بازدید 966
0

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز،  در ۲ ماهه نخست سال 1401، شاهد رشد ۶ درصدی در تولید کل محصولات فولادی نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته بودیم و به دنبال آن تولید آهن اسفنجی نیز رشد ۱۱ درصدی را در این بازه زمانی تجربه کرده است. بر اساس آمار منتشر شده توسط انجمن […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز،  در ۲ ماهه نخست سال 1401، شاهد رشد ۶ درصدی در تولید کل محصولات فولادی نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته بودیم و به دنبال آن تولید آهن اسفنجی نیز رشد ۱۱ درصدی را در این بازه زمانی تجربه کرده است.

بر اساس آمار منتشر شده توسط انجمن فولاد، تولید فولاد میانی کشور در ۲ ماهه نخست سال جاری، ۵ میلیون و ۸۸۵ هزار تن بوده است که در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته رشد ۵ درصدی داشته است.

در این بخش،  بیلت و بلوم با تولید ۳ میلیون و ۴۱۳ هزار تنی رشد 2 درصدی را به ثبت رساند و اسلب نیز در ۲ ماهه نخست سال جاری با افزایش ۹ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل، تولید خود را به ۲ میلیون و ۴۷۲ هزار تن رساند.

در مدت زمان ذکر شده، تولید محصولات فولادی به طور کلی ۶ درصد افزایش داشت و مجموع تولید آن به ۳ میلیون و ۷۹۷ هزار تن رسید.

در ۲ ‌ماهه نخست سال ۱۴۰۱، تولید محصولات طویل و تخت به ترتیب ۲ میلیون و ۲۸ هزار تن و ۱ میلیون و ۷۶۹ هزار تن بوده است.

با توجه به این ارقام، محصولات طویل رشد 4 درصدی و محصولات تخت رشد 8 درصدی داشتند.

تولید میلگرد در این بازه زمانی 2 ماهه، ۱ میلیون و ۶۵۹ هزار تن بوده که افزایش ۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. تولید تیرآهن نیز با افزایش ۳ درصدی به ۲۱۲ هزار تن رسیده است.

میزان تولید ورق گرم کشور، ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تن بوده که افزایش ۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. تولید ورق سرد کاهش ۶ درصدی داشته و تولید ورق‌های پوششدار نیز ۳ درصد کاهش یافته است.

بر اساس این آمار منتشر شده، ۶ میلیون و ۵۳۷ هزار تن سهم تولید آهن اسفنجی بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۱۱ درصدی را نشان می‌دهد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.