آهن کیتا
بررسی و تحلیل طرح جامع فولاد
08 اردیبهشت 1400 - 23:15
شناسه : 133
بازدید 123
4
بررسی طرح جامع فولاد به جهت بروزرسانی

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، مدیر عامل شرکت ملی فولاد ایران رضا رشیدی از بروزرسانی طرح جامع فولاد متناسب با شرایط کنونی کشور خبر داد و اشاره کرد که سواحل مکران ظرفیت بسیار بالایی برای تبدیل شدن به قطب فولاد کشور و منطقه را دارد. مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران در ادامه بیان کرد: “در سال‌های اخیر، سرمایه‌گذاری‌های […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، مدیر عامل شرکت ملی فولاد ایران رضا رشیدی از بروزرسانی طرح جامع فولاد متناسب با شرایط کنونی کشور خبر داد و اشاره کرد که سواحل مکران ظرفیت بسیار بالایی برای تبدیل شدن به قطب فولاد کشور و منطقه را دارد.

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران در ادامه بیان کرد: “در سال‌های اخیر، سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در صنعت فولاد با توجه به سرمایه بخش خصوصی و تقاضا از سوی بازار به خصوص در بخش نورد و فعالیت‌های زنجیره پایین‌دستی بود که به همین صورت بخش‌های بزرگ فولادی ما از جمله فولاد مبارکه، ذوب آهن و خوزستان دولتی بودند. البته پس از شناخت کامل به صنعت فولاد، سرمایه‌گذاران به سوی تولید شمش و فعالیت‌های بالادستی سوق یافتند.

علیرضا رشیدی در رابطه با ظرفیت سواحل مکران نیز ذکر کرد که با توجه به شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی کشور، ایران کشوری کم آب است و از سوی دیگر صنعت فولاد نیز نیازمند منابع آبی است که در این صورت حاشیه خلیج فارس و دریای عمان مکان مناسبی برای پیشبرد طرح‌های فولادی است. طرح جامع فولاد به سرمایه‌گذار کمک می‌کند تا در محلی سرمایه‌گذاری کند که هم به بازارهای بین‌المللی و هم منابع انرژی حرارتی، آبی، گازی دسترسی داشته باشد.

وی افزود: “نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که ما نباید فقط به بازارهای داخلی دقت کنیم، بلکه بایستی توجه صنعت فولاد به بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی باشد تا شاهد پیشرفت‌های روزافزون در این صنعت باشیم و اما اگر افق دید ما فقط به بازارهای داخلی باشد، یقیناً صنعت فولاد به همین شکل باقی می‌ماند و پیشرفت چشم‌گیری در این صنعت نخواهیم دید و این دیدگاه می‌تواند طرح ۵۵ میلیون تن فولاد را عملیاتی‌تر کند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.