آهن کیتا
تحلیلی بر تولید فولاد در ماه‌های گذشته
25 خرداد 1400 - 22:15
شناسه : 1610
بازدید 115
4
تولید فولاد در ماه‌های اخیر

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در روز اخیر آماری از تولید فولاد کشور در یک دوره 2 ماهه در ابتدای سال جاری منتشر کرد. در این گزارش تولید میانی فولاد کشور در 2 ماه ابتدای سال 1400 بالغ بر 6/5 میلیون تن برآورد شده است. این میزان از تولید در […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در روز اخیر آماری از تولید فولاد کشور در یک دوره 2 ماهه در ابتدای سال جاری منتشر کرد. در این گزارش تولید میانی فولاد کشور در 2 ماه ابتدای سال 1400 بالغ بر 6/5 میلیون تن برآورد شده است. این میزان از تولید در مقایسه با سال قبل در جدود 16 درصد رشد داشته است.

عملکرد تولید فولاد ایران با توجه به شرایطی که درکشور حاکم است و همچنین تحریم های موجود، بسیار خوب بوده است. در صورتی که قطعی برق و گاز در ماه های آینده در روند تولید اختلالی ایجاد نکنند، میتوان تولید فولاد کشور در سال جاری را 6/33 میلیون تن برآورد کرد.

طبق این گزارش که از سمت انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران منتشر شده است، در ماه های اخیر تولید میلگرد به نسبت مدت مشابه در سال گذشته با رشدی در حدود 18 درصد مواجه شده است. تولید بیلت و بلوم نیز در حدود 17 درصد با رشد مواجه شده است.

در دوره دو ماهه نخست سال ۱۴۰۰ تولید فولاد میانی کشور ، با رشد ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۵ میلیون و ۶۰۵ هزار تن رسیده است که از این میان، سهم بیلت و بلوم، ۳ میلیون و ۳۴۱ هزار تن و سهم اسلب، ۲ میلیون و ۲۶۴ هزار تن بوده است. در دو ماهه نخست امسال تولید بیلت و بلوم نسبت به مدت مشابه سال گذشته در حدود 17 درصد رشد داشته است. تولید اسلب نیز با رشدی 13 درصدی مواجه شده است.  

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.