آهن کیتا
بازار آهن در سردرگمی
11 اردیبهشت 1400 - 21:38
شناسه : 215
بازدید 81
7
دوگانگی و سردرگمی در بازار آهن‌آلات این روزها!

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، بررسی‌ها و مشاهدات از بازاری که طی هفته اخیر انجام شده، نشان از آن دارد که عوامل سیاسی باعث ریزش نرخ دلار شده است. تحریکات ایجاد شده در بازار بورس کالا نیز رشد قیمت مقاطع فولادی را در پی داشته است. این شرایط باعث ایجاد یک دوگانگی و سردرگمی […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، بررسی‌ها و مشاهدات از بازاری که طی هفته اخیر انجام شده، نشان از آن دارد که عوامل سیاسی باعث ریزش نرخ دلار شده است. تحریکات ایجاد شده در بازار بورس کالا نیز رشد قیمت مقاطع فولادی را در پی داشته است. این شرایط باعث ایجاد یک دوگانگی و سردرگمی در بازار آهن هفته گذشته شده است.

سردرگمی ایجاد شده در بازار آهن به شکلی بود که قیمت‌ها در بازار به علت کاهش قیمت ارز با ثبات و ریزش اندکی مواجه شد. این شرایط تا زمانی ادامه یافت که قیمت شمش پایه از طرف بازار بورس کالا با رشد همراه شد. در روزهای بعدی هفته نیز با روند صعودی قیمت‌ها در بازار با شیبی کم همراه بودیم. به نظر می‌رسد که با نزدیک شدن به دوره‌های آخر مذاکرات وین، نرخ دلار در هفته جاری با نوسانات رو به پایین بیشتری روبه‌رو شود.

طبق گزارشات بلومبرگ و متال بولتن، تقاضای جهانی نسبت به عرضه بسیار سنگین است. همین موضوع باعث رشد بیشتر قیمت‌ها می‌شود. این مسئله نشان از آن دارد که خبری از اصلاح قیمت‌های جهانی نیست و در صورتی که این روند ادامه یابد، مانند سال 2008 از سقوط قیمت در بازار آهن خبری نخواهد شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.