آهن کیتا
تحلیل و بررسی رشد قیمت فولاد در بازار داخلی
23 تیر 1400 - 0:06
شناسه : 2361
بازدید 116
6
رشد قیمت فولاد

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، مدیر صنایع معدنی کشور دلیل افزایش قیمت ها در بازار فولاد را مراودات جهانی دانست. مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت اظهار داشت: چنانچه تولید صنایع به مدت ۳ هفته تعطیل باشد، این تعطیلی با توجه به موجودی انبار و دپوی کافی بنگاه ها هیچ خللی بر عرضه محصولات وارد نمی کند، […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، مدیر صنایع معدنی کشور دلیل افزایش قیمت ها در بازار فولاد را مراودات جهانی دانست. مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت اظهار داشت: چنانچه تولید صنایع به مدت ۳ هفته تعطیل باشد، این تعطیلی با توجه به موجودی انبار و دپوی کافی بنگاه ها هیچ خللی بر عرضه محصولات وارد نمی کند، چرا که در بهار سال جاری بازار فولاد بر خلاف سالهای گذشته در رکود نسبی بود و موجودی انبارها تا حد زیادی تغییر چندانی نداشت.

تولیدکنندگان فولاد با یک شیفت کاری و تولید ده درصدی نیز می توانند نیاز بازار داخل و عرضه بورس کالا را تامین کنند با این اوصاف بایستی ثبات قیمتی جاری شود. سیف الله امیری معتقد است: در حال حاضر شمش و میلگرد به اندازه کافی در انبارها موجود است پس قطعی برق نباید بر قیمت های بازار موثر شود. در حالتی که کمبود کالا در بازار اتفاق افتاد آنگاه افزایش قیمت منطقی خواهد بود. 

ایشان در ادامه تصریح داشت: چنانچه محصول در انبارها کم باشد؛ کمبود واقعی آن در بازار احساس خواهد شد. در حال حاضر بر اساس آمار رسمی از سوی گمرک کشور؛ انبارها نه تنها کمبود کالا ندارند، بلکه مقدار زیادی موجودی نیز دارند. برخی صنایع نیز در حال عرضه محصول هستند پس در نتیجه کمبودی رخ نخواهد داد. همچنین اگر تولیدکنندگان همکاری خوبی را برای عرضه محصولات در بورس کالا به جا آورند؛ قیمت ها افزایش نخواهد یافت.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.