وزیر و پیشنهاد اعجاب آور آن به فولادسازان
11 مرداد 1400 - 22:45
شناسه : 2841
بازدید 128
4
پیشنهاد اعجاب آور وزیر به فولادسازان

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، از سوی وزیر صمت اخبار جدیدی در جلسه فولاد سازان دریافت شده است که اندکی تعجب آور و به دور از انتظار بود. ایشان پیشنهاد داده اند در حال حاضر که به واسطه قطعی پیوسته برق تولید شمش و اسلب کاهش یافته است می توانیم شمش و اسلب را وارد کنیم. وزارت نیرو هر […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، از سوی وزیر صمت اخبار جدیدی در جلسه فولاد سازان دریافت شده است که اندکی تعجب آور و به دور از انتظار بود. ایشان پیشنهاد داده اند در حال حاضر که به واسطه قطعی پیوسته برق تولید شمش و اسلب کاهش یافته است می توانیم شمش و اسلب را وارد کنیم.

وزارت نیرو هر ساله در فصل تابستان و اوج مصرفی میزان برق فولادسازان و به طور کلی صنایع را کاهش می دهد. اما متاسفانه کاهش امسال بسیار چشمگیرتر از سالهای قبل بود و در نهایت منجر به توقف واحدهای فولادی طی یک ماه اخیر شد و همچنان نیز مشخص نیست که چه زمانی این محدودیت ها برطرف خواهد شد. 

اما راهکار وزیر صمت عجیب بود چرا که وی برای تولیدی که به خاطر محدودیت های برق متوقف شده است؛ واردات شمش و اسلب را پیشنهاد داده که در واقع مواد اولیه تولید میلگرد و ورق می باشد. حال آنکه واردات باید با ارز صورت گیرد و در شرایط فعلی ارز؛ قطعا به بازار ارز تنش وارد خواهد کرد و بلاشک این تنش به صورت سیستماتیک بر سایر واحدها نیز موثر خواهد شد. 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.