ایجاد رانت در بازار سنگ آهن ایران
15 اردیبهشت 1400 - 18:47
شناسه : 342
بازدید 71
4
رانت بازار سنگ آهن

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، پیرو موضوع استخراج بزرگترین ذخیره سنگ آهن کشور که استخراج آن به علت قیمت‌گذاری رانتی و تکلیفی دولت برای سنگ آهن غیر ممکن شده است، سعید صمدی، رئیس کمیسیون معدن خانه اقتصاد ایران، بیان کرد که فولادسازان محصولات خود را بالاتر از نرخ جهانی در داخل عرضه می‌کنند، اما در این میان سنگ […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، پیرو موضوع استخراج بزرگترین ذخیره سنگ آهن کشور که استخراج آن به علت قیمت‌گذاری رانتی و تکلیفی دولت برای سنگ آهن غیر ممکن شده است، سعید صمدی، رئیس کمیسیون معدن خانه اقتصاد ایران، بیان کرد که فولادسازان محصولات خود را بالاتر از نرخ جهانی در داخل عرضه می‌کنند، اما در این میان سنگ آهن را با یک سوم قیمت جهانی خریداری می‌کنند.

جناب آقای صمدی در ادامه گفت و گو با خبرنگاران افزود که طی چند سال اخیر میان صنعت سنگ آهن و فولادسازان چالش‌هایی ایجاد شده است. این چالش‌ها، مسئله قیمت‌گذاری سنگ آهن که در برگیرنده تولیدکنندگان سنگ آهن، مصرف‌کنندگان آن یعنی صنایع فولاد و همچنین دولت می‌باشد را می‌توان عاملی برای ایجاد این مشکلات در نظر گرفت. وی در این رابطه بیان کرد که رقابت و جدال میان سنگ آهنی‌ها و فولادسازان همواره وجود داشته و در این مورد هیچ زمانی هم به نتیجه‌ای نرسیده‌اند.

سعید صمدی با اشاره به چیستی علت این مشکلات بیان کرد که هدفمان این است که نیاز کل کشور به سنگ آهن تامین گردد. این هدف باید به گونه‌ای صورت پذیرد که در نگاه فولادسازان نسبت به آینده خود تردیدی به وجود نیاید. بر همین اساس نیاز مبرم است که موضوع قیمت‌گذاری سنگ آهن هر چه سریع‌تر بررسی و اصلاح شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.