آهن کیتا
بومی‌سازی در صنعت فولاد
20 اردیبهشت 1400 - 19:56
شناسه : 457
بازدید 174
4
بومی‌سازی فولادی‌ها

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، رسول خلیفه‌ سلطان در مورد مسئله بومی‌سازی در صنعت فولاد، بیان کرد که بومی‌سازی در صنعت فولاد دائمی می‌باشد و روند داخلی‎‌سازی طی 20 سال گذشته نیز ادامه داشته است. در واقع می‌توان گفت از بدو شکل‌گیری صنعت فولاد، ساخت قطعات و تجهیزات نیز در […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، رسول خلیفه‌ سلطان در مورد مسئله بومی‌سازی در صنعت فولاد، بیان کرد که بومی‌سازی در صنعت فولاد دائمی می‌باشد و روند داخلی‎‌سازی طی 20 سال گذشته نیز ادامه داشته است. در واقع می‌توان گفت از بدو شکل‌گیری صنعت فولاد، ساخت قطعات و تجهیزات نیز در دستور کار قرار گرفته بود.

تلاش سازندگان داخلی برای بومی‌سازی با وجود زیر‌ساخت‌هایی که برای ساخت قطعات و تجهیزات در کشور طی 20 سال گذشته به وجود آمده، با گذشت زمان توانست بیشتر از قبل جلوه کند. صنعت فولاد از گذشته تا به حال همواره در حال توسعه است. علاوه بر این، تولیدکنندگان با در نظر گرفتن بازار رو به رشد و در حال توسعه، می‌توانند تجهیزساز و ماشین‌ساز داخلی باشند، حتی ساخت خطوط تولید را نیز در دست گرفتند.

با توجه به رشد علم بومی‌سازی در کشور، رسول خلیفه‌ سلطان اشاره کرد که رشد این علم سبب شده میزان زیادی از ارز در داخل کشور ذخیره شود که نسبت به اعداد آمارهای سال‌های گذشته، صنعتگران موفقیت بیشتری را در این زمینه کسب کرده‌اند و در دو سال اخیر این پیشرفت بیشتر از قبل قابل شهود بوده است. علاوه بر این، با کاهش نیاز 30 درصدی صنعت فولاد از میزان خروج ارز جلوگیری شده است.

رسول خلیفه سلطان، در جهت موضوع بومی‌سازی اشاره کرد که سایتی تحت عنوان طرح جامع بومی‌‌سازی فولاد راه‌اندازی شده است که در آن تمامی تولیدکنندگان و همچنین تامین‌کنندگان حضور دارند.

می‌توان گفت در واقع صنعتگران، کالاها و نیازهای خود را با کد مشترک تعریف شده کدگذاری کرده‌اند و تامین‌‌کنندگان با ورود به فضای این سایت با نیازها آشنا می‌شوند و در واقع یک بانک اطلاعاتی برای تولیدکنندگان فولاد و یک فضای اطلاعاتی برای تامین‌‌کنندگان ایجاد شده که موجب شناخت دوطرفه می‌شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.