آهن کیتا
صادرات محصولات فولادی آزاد شد!
21 اردیبهشت 1400 - 21:51
شناسه : 484
بازدید 129
2
آزادسازی صادرات محصولات فولادی

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت جناب آقای سیف‌الله امیری در مورد صادرات محصولات فولادی بیان کرد که وزارت صمت به جهت آزادسازی صادرات محصولات فولادی در حال تهیه و ارسال نامه‎‌ای به گمرک کشور می‌باشد. طبق این نامه تولیدکنندگانی که به کف عرضه و تعهدات خود در […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت جناب آقای سیف‌الله امیری در مورد صادرات محصولات فولادی بیان کرد که وزارت صمت به جهت آزادسازی صادرات محصولات فولادی در حال تهیه و ارسال نامه‎‌ای به گمرک کشور می‌باشد.

طبق این نامه تولیدکنندگانی که به کف عرضه و تعهدات خود در بورس کالا عمل کنند، می‌توانند تا سه ماه آینده محصولات خود را صادر کنند.

سیف الله امیری در ادامه افزود: “وزارت صمت در بازه زمانی سه ماهه به تولیدکنندگان این اختیار را می‌دهد تا محصولات خود را صادر کنند و دیگر نیازی به تایید از سوی وزارت صمت نیست که این بازه زمانی هر سه ماه مجددا تمدید خواهد شد.”

همچنین وی با اشاره به حذف برخی از شرکت‌ها از لیست صادرکننده‌ها، بیان کرد: “در این بازه زمانی سه ماهه وزارت صمت با گزارشاتی که از گمرک کشور و همچنین از بورس کالا دریافت می‌کند بر صادرات تولیدکنندگان نظارت می‌کند و اگر در این میان شرکتی کف عرضه و تعهدات خود را رعایت نکند، بی‌درنگ از لیست شرکت‌های صادرکننده حذف خواهد شد.”

مدیرکل صنایع معدنی وزارت صمت در ادامه گفت و گوی خود افزود که در صورتی که تولیدکننده‌ای از لیست شرکت‌های صادرکننده پاک شود، حدود دو ماه طول می‌کشد تا دوباره به لیست شرکت‌ها صادرکننده اضافه گردد. به این ترتیب برای خود تولیدکنندگان بهتر است که به تعهدات خود پایبند باشند تا مشکلی به وجود نیاید.

در صورتی که شرکت تولیدکننده محصولات فولادی بتواند کف عرضه و تعهدات بورس کالا را عمل کند، به این ترتیب، می‌تواند به صادرات خود باز هم ادامه دهد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.