آهن کیتا
بومی‌سازی صفحات قالب ریخته‌گری؛ موفقیتی دیگر از فولاد مبارکه اصفهان
05 اردیبهشت 1400 - 20:36
شناسه : 65
بازدید 122
4
جلوگیری از خروج 3.5 میلیون ارز از کشور با بومی‌سازی صفحات قالب‌های ریخته‌گری

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، کارخانه فولاد مبارکه اصفهان با استفاده از بومی‌سازی صفحات مسی قالب‌های ریخته‌گری مداوم و با بکارگیری دانش مهندسان داخلی توانسته از خروج 3.5 میلیون یورو ارز جلوگیری کند. در واقع قالب ریخته‌گری جزء مهمی از تجهیزات ماشین ریخته‌گری است. این قالب برای شروع انجماد فلز مذاب تهیه شده است. […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، کارخانه فولاد مبارکه اصفهان با استفاده از بومی‌سازی صفحات مسی قالب‌های ریخته‌گری مداوم و با بکارگیری دانش مهندسان داخلی توانسته از خروج 3.5 میلیون یورو ارز جلوگیری کند.

در واقع قالب ریخته‌گری جزء مهمی از تجهیزات ماشین ریخته‌گری است. این قالب برای شروع انجماد فلز مذاب تهیه شده است. علاوه بر این، صفحات مسی ریخته‌گری نیز یکی دیگر از مهم‌ترین قطعات تشکیل دهنده استراتژیک ماشین‌های ریخته‌گری می‌باشد. تأمین نشدن این عضو مهم باعث توقف این ماشین‌ها خواهد شد.

معاون خرید شرکت فولاد مبارکه اصفهان، جناب آقای رضا یزدخواستی در مورد تولید صفحات مسی قالب‌های ریخته‌گری پیوسته شرکت فولاد مبارکه بیان کرد: “بومی‌سازی صفحات مسی جزو بنیادی‌ترین قطعه در فرآیند انجماد و تبدیل مذاب به تختال فولادی در خطوط ریخته‌‌گری مداوم می‌باشد، که این امر توسط فولاد مبارکه اصفهان با موفقیت به انجام رسید. فولاد مبارکه توانسته با ایجاد فناوری ساخت در کشورمان و همچنین پشتیبانی موفق از خطوط تولید، از خارج شدن 3.5 میلیون یورو ارز از کشور جهت خرید واحدهای ریخته‌گری فولاد مبارکه و فولاد سبا جلوگیری کند.”

وی در ادامه افزود که قالب ریخته‌گری از تاثیر به خصوصی در میزان تولید و کیفیت تختال دارد و تا به الان این قطعه از منابع معتبر اروپایی از جمله KME آلمان تأمین می‌شد. علاوه بر این، از کل بخش‌های درگیر در این پروژه تشکر می‌کنیم و با این حمایت‌ها قطعا در آینده نه چندان دور شاهد قطع نیاز کشور به تأمین این قطعه و سایر قطعات استراتژیک صنعت فولادسازی از خارج کشور خواهیم شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.