آهن کیتا
کمبود نقدینگی و دانش کافی، دو مشکل اصلی اکتشاف معادن جدید
18 آذر 1400 - 13:18
شناسه : 6502
بازدید 366
3

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، حمید غفاریان مسئول فنی معادن هماتیت منطقه خراسان رضوی و جنوبی اظهار داشت: متاسفانه معدنداران ما از آنجایی که با کمبود نقدینگی و بعضا با کمبود دانش فنی مواجه هستند، برای اینکه زودتر به نتیجه برسند فقط به صورت سطحی از معادن بهره برداری میکنند. ما در حال حاضر سه […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، حمید غفاریان مسئول فنی معادن هماتیت منطقه خراسان رضوی و جنوبی اظهار داشت:

متاسفانه معدنداران ما از آنجایی که با کمبود نقدینگی و بعضا با کمبود دانش فنی مواجه هستند، برای اینکه زودتر به نتیجه برسند فقط به صورت سطحی از معادن بهره برداری میکنند.

ما در حال حاضر سه معدن هماتیت در کشور داریم که از این معادن، دو معدن پروانه بهره برداری دارند و درحال تولید سنگ هماتیت هستند و یکی از این معادن در حال اکتشاف است.

هماتیت های استخراج شده در کشور که به دو صورت کم عیار و پرعیار هستند صرفا مصرف داخلی دارند. نوع کم عیار آنها در کارخانه های سیمانی مورد استفاده قرار میگیرند و نوع پرعیار به کنستانتره تبدیل شده و به واحدهای گندله سازی در کشور ارسال میشوند.

بسیاری از معادن ما هنوز به صورت سنتی کار میکنند و این موضوع زمینه ساز فعالیت کم حوزه های معدنی در بخش اکتشاف شده است. اکثر معدندارها به علت اینکه میخواهند زودتر به نتیجه برسند اکتشافات زیرزمینی انجام نمیدهند که پیامد آن مشخص نشدن ذخایر کلی یک معدن میباشد که امروزه همین مسئله عامل اصلی کاهش سنگ آهن در کشور میباشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.