آهن کیتا
کاهش 10 درصدی تولید فولاد کشور در 8 ماه اول سال
28 آذر 1400 - 12:54
شناسه : 7023
بازدید 115
4

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، و بر اساس آمار منتشر شده انجمن فولاد، مجموع تولید فولاد میانی در 8 ماه نخست نسبت به پارسال کاهش 2 میلیون تنی و به مقدار ۱۸ میلیون و ۵۲۹ هزار تن رسیده است. البته در 3 ماهه اول سال شاهد رشد 6 درصدی در تولید فولاد میانی بودیم که […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، و بر اساس آمار منتشر شده انجمن فولاد، مجموع تولید فولاد میانی در 8 ماه نخست نسبت به پارسال کاهش 2 میلیون تنی و به مقدار ۱۸ میلیون و ۵۲۹ هزار تن رسیده است.

البته در 3 ماهه اول سال شاهد رشد 6 درصدی در تولید فولاد میانی بودیم که به دلیل قطعی مکرر برق در تابستان، از رشد 6 درصد به منفی 10 درصد در 8 ماه اول سال رسیدیم.

در 8 ماه اول سال جاری تولید بیلت و اسلب به ترتیب کاهش 15 و 2 درصدی داشته که تولیدات بیلت به مقدار ۱۰ میلیون و ۹۵۹ هزار تن و اسلب به ۷ میلیون و ۵۷۰ هزار تن رسیده است.

مجموع تولید محصولات فولادی در بازه زمانی نام برده ۱۲ میلیون و ۸۲۴ هزار تن بوده که در مقایسه با سال قبل کاهش 8 درصدی داشته است.

تولیدات محصولات طویل و تخت که به ترتیب به مقدار ۷ میلیون و ۳۸۶ هزار تن و ۵ میلیون و ۴۳۸ هزار تن بوده است نیز رشد منفی داشته اند به طوری که محصولات تخت رشد منفی 13 درصدی و محصولات طویل رشد منفی 3 درصدی داشته اند.

تولید میلگرد در 8 ماه نخست امسال ۶ میلیون و ۳۶ هزار تن بوده که کاهش 3 درصدی داشته است و تیر آهن نیز با مجموع تولید ۸۰۸ هزار تن کاهش 6 درصدی داشته است.

تولیدات ورق گرم، ورق سرد و ورق های پوشش دار نیز در 8 ماه اول سال جاری به ترتیب کاهش 10،10 و7 درصدی داشته اند. میزان تولید آهن اسفنجی نیز مشمول این رشد منفی شده است به طوری که در 8 ماه نخست ۲۰ میلیون تن از این محصول تولید شده است که نسبت به سال گذشته نشان دهنده کاهش 3 درصدی است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.