آهن کیتا
معادن افغانستان و شرایط سرمایه گذاری در این کشور
23 دی 1400 - 13:05
شناسه : 7898
بازدید 147
2

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، بهرام شکوری، عضو اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: از آن جایی که افغانستان یکی از بهترین ظرفیتهای معدنی را در زمینه های سنگ آهن، سنگ‌های قیمتی و عناصر نادر خاکی مانند لیتیوم و سنگ‌های تزئینی دارد، مورد توجه بسیاری از فعالان معدنی قرار گرفته است. وی ضمن اشاره به تلاش […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، بهرام شکوری، عضو اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت:

از آن جایی که افغانستان یکی از بهترین ظرفیتهای معدنی را در زمینه های سنگ آهن، سنگ‌های قیمتی و عناصر نادر خاکی مانند لیتیوم و سنگ‌های تزئینی دارد، مورد توجه بسیاری از فعالان معدنی قرار گرفته است.

وی ضمن اشاره به تلاش های فعالان معدنی و بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این کشور، افزود:

با توجه به شرایط حال حاضر افغانستان، سرمایه گذاری خارجی با کاهش چشمگیری همراه بوده است. اگرچه در دولت قبلی این کشور نیز شاهد عدم امنیت برای سرمایه گذاری بودیم.

شکوری در این رابطه افزود: فعالان بخش خصوصی تا زمانی که امنیت در افغانستان حاکم نشود، برای فعالیت و سرمایه گذاری در این کشور خطر نمی کنند و دور از انتظار است که مهندسان و کارشناسان بخواهند با افغانستان همکاری کنند.

این عضو اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: دو کشور ایران و افغانستان منافع زیادی برای یکدیگر دارند به این صورت که افغانستان احیای معادن خود را به کمک ایران می تواند انجام دهد و فرآوری این محصولات در ایران صورت گیرد.

از آنجایی که ایران مرز مشترکی با بیشتر کشورها دارد، میتواند محصولات افغانستان را با هزینه کمتر جابجا کند و سرمایه‌گذاری هم در این کشور به خوبی صورت خواهد گرفت.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.