آهن کیتا
تلاش های فولاد مبارکه برای پیشرفت و خودکفایی صنعت کشور
26 دی 1400 - 13:17
شناسه : 7969
بازدید 124
2

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بازدید از شرکت فولاد مبارکه اذعان کرد: طی بازدید از این شرکت شاهد نگرانی های مدیران برای مسائلی از قبیل مشکلاتزیست‌محیطی و منابع مصرفی آب بودم که این دغدغه ها همگی برای منافع عمومی است. شرکت فولاد مبارکه در حال حاضر از پساب […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بازدید از شرکت فولاد مبارکه اذعان کرد:

طی بازدید از این شرکت شاهد نگرانی های مدیران برای مسائلی از قبیل مشکلاتزیست‌محیطی و منابع مصرفی آب بودم که این دغدغه ها همگی برای منافع عمومی است.

شرکت فولاد مبارکه در حال حاضر از پساب های 9 شهر استفاده میکند که به برنامه ریزی های صورت گرفته، انتقال و استفاده از 6 شهر دیگر نیز در دستور کار قرار گرفته است که این امر میزان مصرف آب خام فولاد مبارکه را به صفر نزدیک میکند.

وی افزود: با ادامه این روند، این شرکت دیگر نیازی به برداشت آب رودخانه ها نخواهد داشت و طی وعده هایی که از مدیران این شرکت دریافت کردم، در افق 1404این شرکت از دریافت آب خام بی نیاز خواهد شد.

صفارهرندی تصریح کرد: امروزه به دلیل تحریم هایی که وجود دارد، با اتکا به نیروی های توانا داخلی توانستیم در بسیاری از صنایع به خودکفایی برسیم و به پشتوانه جوانان خود نگذاشتیم به واسطه تحریم ها شرایط خاصی را به ما تحمیل کنند که البته در حال حاضر شاهد پشیمانی این کشورها هستیم زیرا کشوری مثل ایران می توانست به صورت عادلانه موارد مورد نیاز خود را از این کشورها تامین کند اما تحریم ها سبب شد در بسیاری از این بخش ها به خودکفایی برسیم.

 در گذشته حدود ۹۵ درصد از تجهیزات فولاد مبارکه، پیچ و مهره موردنیازش از خارج کشور تأمین می‌شده، که با حمایت و تلاش صنعتگران خود توانستیم این موارد را در داخل تولید کنیم.

وی در انتها افزود: با موفقیت هایی که فولاد مبارکه در این چندساله به دست آورده و با توجه به خبرهایی که از برنامه های صنعتگران داخلی در راستای اتکا به تولید داخلی شنیده میشود، در آینده نه چندان دور شاهد حضور کشورمان در صف ابرقدرتهای جهان خواهیم بود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.