آهن کیتا
وضعیت آهن اسفنجی و محصولات فولادی در سال آینده
29 دی 1400 - 13:15
شناسه : 8060
بازدید 1244
2

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، جواد خوروش، عضو هیات مدیره فولاد کاشان گفت: در حال حاضر قیمت آهن اسفنجی در کشور کمی بالا است به طوری که بین 9.5 تا 10.5 در بورس کالا قیمت گذاری شده است. با این وجود قیمت این محصول در سال آینده به میزان تقاضا و البته قیمت های جهانی […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، جواد خوروش، عضو هیات مدیره فولاد کاشان گفت:

در حال حاضر قیمت آهن اسفنجی در کشور کمی بالا است به طوری که بین 9.5 تا 10.5 در بورس کالا قیمت گذاری شده است. با این وجود قیمت این محصول در سال آینده به میزان تقاضا و البته قیمت های جهانی بستگی خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: آهن اسفنجی به طور عمده توسط واحدهای القایی خریداری و مصرف می شود و بخش هایی همچون تولیدکنندگان کوره بلند به علت اینکه به طور گسترده از این محصول استفاده نمی کنند، نقشی در تعیین قیمت آن نیز ندارند.

خوروش در رابطه با وضعیت قیمت ها در سال آینده گفت: قیمت های حال حاضر تا نیمه اول سال 1401 در همین بازه، پایدار خواهند ماند که با توجه به شرایط موجود، قیمت های نسبتا خوب و معقولی یه حساب می آیند و در نیمه دوم سال باید منتظر میزان تقاضا برای سنجش قیمت ها باشیم.

با توجه به پیشبینی ها، در سال آینده احتمالا محصولات نهایی و بیلت با افزایش قیمت همراه خواهند بود.

وی در انتها افزود: امروزه در کشور یک فرمول قیمت گذاری برای محصولات وجود دارد و شمش و محصولات نهایی طبق این فرمول قیمت گذاری می شوند و این در حالی است که آهن اسفنجی به عنوان ماده اولیه بر اساس این فرمول، قیمت گذاری نمی شود. علاوه بر آن، این فرمول قیمت‌گذاری صرفا شامل حال تولیدکنندگان بخش های خصوصی به ویژه بخش القایی می شود و بخش های دولتی تحت تاثیر این موضوع قرار نمی گیرند.

بر این اساس باید بستری فراهم شود که تمام محصولات مرتبط با صنعت فولاد با یک فرمول واحد قیمت گذاری شوند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.