آهن کیتا
سایه رکود بر بازار آهن این روزها
06 اردیبهشت 1400 - 18:23
شناسه : 82
بازدید 135
3
احتمال تداوم بازار آهن در رکود!

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، با اینکه نرخ دلار در روز گذشته بر روی 24 هزار تومان و با نوسان همراه بود، قیمت‌ها در بازار آهن از ثباتی نسبی برخوردار بود. در این وضعیت باز هم خبری از رونق در بازار محصولات فولادی به چشم نمی‌خورد و همچنان بازار آهن در رکود به سر […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

بر اساس گزارش رسانه خبری پولادنیوز، با اینکه نرخ دلار در روز گذشته بر روی 24 هزار تومان و با نوسان همراه بود، قیمت‌ها در بازار آهن از ثباتی نسبی برخوردار بود. در این وضعیت باز هم خبری از رونق در بازار محصولات فولادی به چشم نمی‌خورد و همچنان بازار آهن در رکود به سر می‌برد. شرایط کنونی بازار آهن با تعطیلی تفاوتی ندارد. این در حالی است که بازار آهن جزء مشاغل گروه یک است و به همین دلیل با وجود کرونا تعطیل نشد.

کارشناسان معتقدند که با وجود قیمت‌های حاکم در بازار آهن، میل و رغبتی برای خرید وجود ندارد. از طرفی دیگر بنگاه‌های فروش آهن‌آلاتی که قیمت محصولات خود را مقطوع اعلام می‌کردند، در قیمت‌های خود تخفیف اعمال کردند. با این حال، باز هم یافتن مشتری در شرایط کنونی غیرممکن به نظر می‌رسد، دلیل آن هم طالب بودن متقاضیان خرید به قیمت کمتر می‌باشد.

می‌توان گفت تورمی که به دلیل انتظارات ناشی از مذاکرات وین ایجاد شده است، یکی از اصلی‌ترین مشکلات وجود بازار راکد کنونی است. برخی انتظار دارند با رفع شدن تحریم‌ها نرخ دلار نیز تنزل کند، به همین جهت فعلا دست از فعالیت کشیده‌اند. بورس کالا نیز در دو هفته پشت سرهم نرخ پایه شمش فولادی و مقاطع فولادی را به دلیل تحریک قیمتی افزایش داد. در صورت ادامه پیدا کردن این شرایط، وضعیت بازار نیز در سرازیری بدتری قرار خواهد گرفت.

بررسی قیمت‌های اعلام شده از سمت تولیدکنندگان مقاطع فولادی در بازار روز گذشته در بازار میلگرد نشان از این دارد که دیروز بازار میلگرد روند قیمتی ثابتی را طی کرده است. با این حال، برخی از تولیدکنندگان قیمت‌ها خود را در بازه 10 تا 300 تومان کاهش دادند. برخی نیز قیمت محصولات خود را در حدود 20 تا 200 تومان افزایش دادند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.