آهن کیتا
توسعه صنعت فولاد در گرو خصوصی سازی معادن
23 بهمن 1400 - 12:21
شناسه : 8961
بازدید 193
3

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، محمدرضا ریحانی مدیر بازاریابی گروه صنعتی فولاد یزد اظهار داشت: با توجه به شرایط حال حاضر کشور، از خصوصی سازی معادن می توان به عنوان یکی از راه حل های بهبود وضعیت این بخش استفاده کرد. البته باید در نظر داشت که خصوصی سازی معادن باید به صورت اصولی و […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، محمدرضا ریحانی مدیر بازاریابی گروه صنعتی فولاد یزد اظهار داشت:

با توجه به شرایط حال حاضر کشور، از خصوصی سازی معادن می توان به عنوان یکی از راه حل های بهبود وضعیت این بخش استفاده کرد.

البته باید در نظر داشت که خصوصی سازی معادن باید به صورت اصولی و منطقی صورت گیرد تا نتیجه مطلوبی حاصل شود.

وی در ادامه افزود: باید با برنامه ریزی درست و مدیریت صحیح راه را برای توسعه، اکتشاف و استخراج معادن هموار کرد زیرا پیشرفت در این زمینه، در سایر بخش های صنعت نیز تاثیر خود را خواهد گذاشت.

به طور مثال در سند چشم انداز ۱۴۰۴، تولید ۵۵ هزار تن فولاد و محصولات فولادی به عنوان بخشی از اهداف ثبت شده است اما اگر نگاهی به ظرفیت استخراجی و اکتشافی معادن بیندازیم، این هدف گذاری ها قابل دسترس نخواهند بود.

ریحانی افزود: بحث خصوصی سازی معادن اگر به صورت اصولی انجام شود و به افرادی که در اکتشاف، استخراج و فرآوری فعالیت موثر داشته باشند سپرده شود قطعا در آینده برای تامین مواد اولیه صنعت فولاد مشکلی نخواهیم داشت، ولی اگر معادن به افراد فاقد صلاحیت سپرده شود، قطعا در بخش استخراج و اکتشاف با مشکل رو به رو خواهیم شد.

مدیر بازاریابی گروه صنعتی فولاد یزد در رابطه با واگذاری اصولی معادن گفت:

اجرای درست این امر علاوه بر کمک به توسعه صنایع معدنی و اقتصاد کشور، در بحث اشتغال زایی نیز تاثیرات مثبتی خواهد داشت. وی در رابطه با وضعیت نرخ محصولات فولادی در سال آینده گفت: اگرچه بازار داخلی تابع بازار جهانی است ولی پیشبینی می شود که در سال آینده شاهد روند صعودی قیمت محصولات فولادی باشیم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.