آهن کیتا
افزایش ارزش مس در سال‌های آینده
24 بهمن 1400 - 13:14
شناسه : 8984
بازدید 2428
4

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در رابطه با «طرح پیشگامان پیشرفت ایران» گفت: در این طرح ۴۸ پروژه بزرگ در صنایع نفت، صنعت و معدن تعریف شده است که از این تعداد، هفت طرح مربوط به شرکت ملی صنایع مس ایران است که با سرمایه‌گذاری معادل یک […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در رابطه با «طرح پیشگامان پیشرفت ایران» گفت:

در این طرح ۴۸ پروژه بزرگ در صنایع نفت، صنعت و معدن تعریف شده است که از این تعداد، هفت طرح مربوط به شرکت ملی صنایع مس ایران است که با سرمایه‌گذاری معادل یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلاری انجام می‌شود.

ما برای تامین منابع مالی نیاز به برنامه ریزی برای مسائل خارج مرزی نداریم زیرا در سال 1400 علی رغم افزایش تولید و سودهی، تامین مالی این هفت طرح از سوی همین مجموعه صورت گرفت که نشان دهنده صحت این موضوع است.

سعدمحمدی ضمن اشاره به کیفیت بالای مس کشور، افزود: در سال های آینده می توانیم مس را با عیار ۹۹.۹۹ تولید کنیم که با توجه به کاربرد این محصول در بخش های تک و نانو، شاهد افزایش تقاضای بین‌المللی برای استفاده از این محصول خواهیم بود.

وی پیرو این موضوع، 5 دلیل اصلی استراتژیک بودن مس در آینده نه چندان دور را موارد زیر عنوان کرد:

 در حال حاضر برق ۲۱ درصد از مصارف انرژی در جهان را تشکیل می‌دهد که در سال ۲۰۵۰ سهم آن به ۵۱ درصد افزایش خواهد یافت که مس مهمترین عنصر در این میان می باشد.

در خودروهای معمولی متوسط مصرف مس چهار کیلوگرم می باشد که این میزان در خودروهای برقی به ۸۹ کیلوگرم می رسد و با توجه به اینکه در 10 سال آینده حدود 35 درصد از خودروهای جهان برقی خواهند شد، همزمان با این موضوع، افزایش تقاضای مس را نیز شاهد خواهیم بود.

در حال حاضر سرانه مصرف مس ۳.۲ کیلوگرم است که و از آنجایی که تا سال ۲۰۳۵، حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر به جمعیت جهان افزوده می شود، شاهد افزایش تقاضای مس همزمان با افزایش جمعیت خواهیم بود.

وی علاوه بر موارد ذکر شده، سرمایه‌گذاری سالیانه چهار تریلیارد دلاری کشورهای جهان در زیرساخت‌هایی از جمله جاده‌ها، فرودگاه‌ها، ریل‌های راه‌آهن و انرژی برق که همگی نیازمند عنصر مس هستند را، پنجمین دلیل استراتژیک بودن این عنصر عنوان کرد و از این رو سرمایه‌گذاری روی آن را منطقی دانست.

سعدمحمدی در انتها عنوان کرد: در سال 2021 شاهد سود دهی ۹۸ درصد بنگاه‌های تولیدکننده مس بودیم که این موضوع نشان دهنده آینده روشن و پرمنفعت این عنصر است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.