آهن کیتا
پایان قطعی گاز واحدهای فولادی همزمان با شروع سهمیه بندی برق
03 اسفند 1400 - 13:08
شناسه : 9160
بازدید 84
2

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، امیر صباغ مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو اظهار داشت: در حال حاضر گاز بسیاری از تولیدکنندگان یا کاملا قطع است و یا بصورت سهمیه‌بندی است ولی با توجه به توافقی که بین وزارت صمت و وزارت نفت برقرار شد، از هفته آینده گاز تمام تولیدکنندگان محصولات فولادی و آهن […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، امیر صباغ مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو اظهار داشت:

در حال حاضر گاز بسیاری از تولیدکنندگان یا کاملا قطع است و یا بصورت سهمیه‌بندی است ولی با توجه به توافقی که بین وزارت صمت و وزارت نفت برقرار شد، از هفته آینده گاز تمام تولیدکنندگان محصولات فولادی و آهن اسفنجی وصل خواهد شد.

امیدواریم که در هفته آینده با اتصال گاز تمام صنایع فولادی به شبکه گازرسانی کشور، صنایع فولادی مجدد شروع به کار کنند و وزارت نفت هم بتواند گاز واحدهای تولیدی را تامین کند.

وی در ادامه افزود: در هفته های گذشته گاز فولاد سبزوار و قائنات به صورت سهمیه بندی در اختیارشان قرار گرفته است و این در حالی است که  در 2 ماه گذشته شاهد قطعی کامل گاز این واحدهای فولادی به دلیل برودت هوا بودیم.

 صباغ پیرو این موضوع گفت: با وصل شدن گاز فولاد سبزوار، به زودی با عرضه محصولات این واحد به بورس کالا، بخشی از کمبود آهن اسفنجی بازار تامین خواهد شد. علاوه بر آن گاز فولادسازی قائنات هم در حال وصل شدن است که می تواند نقش پررنگی در تامین نیاز بازار به آهن اسفنجی داشته باشد.

علاوه بر واحد های نام برده، گاز سایر واحدهای صنعتی مانند فولاد هرمزگان هم از هفته گذشته به صورت سهمیه‌بندی متصل شده است.

این مقام دولتی در انتها راجع به کاهش حجم تولید محصولات فولادی در مقایسه با سال گذشته با توجه به قطعی گاز و برق گفت: امیدواریم که همزمان با رفع محدودیت های گاز در زمستان، تولید محصولات فولادی بیشتر از 10 تا 15 درصد کاهش نیابد که البته نباید فراموش کرد که با پایان یافتن برودت هوا، واحدهای صنعتی مشمول سهمیه‌بندی برق خواهند شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.