آهن کیتا
خصوصی سازی، معضل اصلی زنجیره فولاد
16 فروردین 1401 - 15:11
شناسه : 9976
بازدید 305
0

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز و بر اساس آخرین اظهارات امیر صباغ مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو، پیشرفت و توسعه ملزم به داشتن مدیریت واحد می باشد. وی افزود: بحث خصوصی سازی شرکت‌ها در کشور باعث شده است تا واحد‌های فولادی به صورت مستقل فعالیت کنند و بر خلاف روال کشورهای دیگر، این […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز و بر اساس آخرین اظهارات امیر صباغ مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو، پیشرفت و توسعه ملزم به داشتن مدیریت واحد می باشد.

وی افزود: بحث خصوصی سازی شرکت‌ها در کشور باعث شده است تا واحد‌های فولادی به صورت مستقل فعالیت کنند و بر خلاف روال کشورهای دیگر، این بخش ها به صورت یک زنجیره فعالیت نکنند.

صباغ پیرو این موضوع گفت: شیوه غلط خصوصی سازی در کشور موجب شده است که تنها ۶۶ درصد ظرفیت ایجاد شده فولاد کشور در حال تولید باشند.

وی تصریح کرد: در بحث سرمایه گذاری، باید مسیری را پیش بگیریم که نتیجه آن تاسیس مجتمع‌های بزرگ در زنجیره فولاد باشد که نتیجه این امر، تجمیع واحد‌های فولادی خواهد بود.

علاوه بر این موارد، باید نگاه ویژه ای به سیاست صدور مجوز‌ها داشت. به شیوه ای که مجوز‌های توسعه‌ای در جهت تکمیل زنجیره ارزش این مجتمع‌ها باشند.

زنجیره فولاد ایران در مرحله اول باید دارای ذینفع واحد باشد و پس از آن می توان به  سیاست های خصوصی سازی رسیدگی کرد.

وی در انتها گفت: طرح جامع فولاد که سال ۸۲ تدوین شد یک نقشه راه ۲۰ ساله بود و در این نقشه مشخص شد که هر واحد فولادی در کجا جانمایی و توسعه یابد و همچنین خوراک آن تعیین و به کدام صنایع اختصاص یابد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.