آهن کیتا
مشکلات و موانع صنعت فولاد کشور
13 تیر 1401 - 13:53
شناسه : 11417
بازدید 112
0

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، محمد تاجمیر ریاحی، مدیر فروش داخلی شرکت فولاد مبارکه اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر بازار برخی از محصولات فولادی مانند ورق، با ثبات همراه است. اما باید توجه داشت که پایداری فعلی بازار را مدیون حجم عرضه‌ انجام شده و وارداتی هستیم که در سال گذشته صورت گرفته است […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، محمد تاجمیر ریاحی، مدیر فروش داخلی شرکت فولاد مبارکه اصفهان اظهار داشت:

در حال حاضر بازار برخی از محصولات فولادی مانند ورق، با ثبات همراه است. اما باید توجه داشت که پایداری فعلی بازار را مدیون حجم عرضه‌ انجام شده و وارداتی هستیم که در سال گذشته صورت گرفته است و در صورتی که با قطعی برق و عدم تأمین انرژی مواجه شویم، قطعا این رویه بر تولید و عرضه‌ ما اثر خواهد داشت و در نهایت التهاباتی را در بازار ورق‌های فولادی به وجود می‌آورد.

مدیر فروش داخلی شرکت فولاد مبارکه اصفهان در رابطه با تهدید کسری برق برای بازار ورق گفت: اعمال محدودیت شدید و یک‌باره برای مصرف برق قطعا برای صنعت فولاد قابل تحمل نخواهد بود و در صورتی که این محدودیت ها کنترل نشود، ثبات از بازار ورق‌های فولادی گرفته خواهد شد.

تاجمیر ریاحی در ادامه افزود: عرضه تلفیقی ورق گرم در سال گذشته برای اولین بار صورت گرفت و تمام تلاش ما بر این است که وارداتی در این زمینه انجام ندهیم چون این واردات، همانطور که پیش‌بینی می شد، تبعات سنگینی برای ما دارد زیرا متاسفانه مورد واردات ورق تمامی جوانب این کار مورد بررسی قرار نگرفته بود.

در حال حاضر به علت موانع و مشکلات زیادی که وجود دارد، هنوز نتوانسته ایم بسیاری از کالاهای وارد شده به کشور را از گمرک ترخیص کنیم که البته برای برای حل این مشکل نامه‌هایی به وزارت‌خانه ارسال کرده‌ایم و خواستار لغو موانع موجود در زمینه ترخیص این کالاها شده ایم.

از جمله موانعی که وجود دارد می توان به اعمال استاندارد اجباری بر روی کالاهای وارداتی و دادن تعهداتی در زمینه مصرف، اشاره کرد.

نامه‌نگاری برای حل این مشکلات زمان‌بر است و این زمان از دست رفته، موجب نارضایتی مشتریان ما شده است.

محمد تاجمیر ریاحی در رابطه با مصوبه عوارض صادراتی و تأثیر آن بر بازار داخلی گفت: در حال حاضر چالش‌های زنجیره تأمین و مشکل برق و گاز تبدیل به دغدغه اصلی ما در بازار داخلی شده است.

معمولا یک یا دوماه در سال ما امکان صادرات اسلب را داریم که وجود این مصوبات و عوارض باعث می‌شود که ما امکان صادرات را از دست بدهیم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.