آهن کیتا
نابودی صنعت فولاد با اعمال مصوبه های ناگهانی
15 تیر 1401 - 13:19
شناسه : 11446
بازدید 109
1

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، علیرضا نجفی کارشناس صنعت فولاد اظهار داشت: بعضا دیده می شود که وزارت صمت و سازمان بورس به منظور تسهیل فعالیت فولادی‌ها بخشنامه‌های متعددی اعمال می کنند. اما باید توجه داشت این بخشنامه ها نه تنها به پیش‌برد فعالیت فولادی‌ها کمک نمی‌کند؛ بلکه مشکلاتی را برای تولیدکننده و توزیع کننده واقعی ایجاد […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

به گزارش رسانه خبری پولادنیوز، علیرضا نجفی کارشناس صنعت فولاد اظهار داشت:

بعضا دیده می شود که وزارت صمت و سازمان بورس به منظور تسهیل فعالیت فولادی‌ها بخشنامه‌های متعددی اعمال می کنند. اما باید توجه داشت این بخشنامه ها نه تنها به پیش‌برد فعالیت فولادی‌ها کمک نمی‌کند؛ بلکه مشکلاتی را برای تولیدکننده و توزیع کننده واقعی ایجاد می‌کند.

وی در ادامه افزود: طبق آخرین مصوبه‌ای که در سازمان بورس به تصویب رسیده، تنها تولیدکننده‌های میلگرد و مقاطع فولادی اجازه خرید شمش را دارند که این خود باعث محدود کردن تفاضا می شود.

علاوه بر این موضوع، نوردکارانی که شمش را می‌خرند تنها می‌توانند به میزان فروش هفته گذشته محصول خود به‌علاوه ده درصد از آن، خرید انجام دهند که این به معنی کنترل عرضه و تقاضا است.

در موارد متعددی شاهد آن بودیم که این مصوبه‌ها و تصمیم‌گیری‌ های ناگهانی در زمینه تنظیم بازار و قیمت‌گذاری‌ها اعمال می شود که نتیجه آن چیزی جز ریزش قیمت ها نیست.

وزارت صمت و سازمان بورس در سال های گذشته مصوبه های متعددی را اعمل کردند که متاسفانه نتوانستند کمک چندانی به تولید فولاد کشور کنند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.