آهن کیتا
عوامل دخیل در تغییرات قیمت زنجیره فولاد
19 دی 1400 - 12:58
شناسه : 7764
بازدید 149
2

آنوش رحام دبیر سندیکای لوله و پروفیل ایران، اظهار داشت: دخالت‌های دولت و سیاست‌های دستوری در بخش تنظیم بازار و دیگری قیمت های جهانی و اثرات تغییر نرخ ارز، دو عاملی هستند که قیمت های زنجیره فولاد را تحت تاثیر قرار می دهند و بر این اساس امروزه شاهد شرایطی هستیم که با کوچکترین تغییر […]

نویسنده : واحد خبر منبع : پولادنیوز
پ
پ

آنوش رحام دبیر سندیکای لوله و پروفیل ایران، اظهار داشت:

دخالت‌های دولت و سیاست‌های دستوری در بخش تنظیم بازار و دیگری قیمت های جهانی و اثرات تغییر نرخ ارز، دو عاملی هستند که قیمت های زنجیره فولاد را تحت تاثیر قرار می دهند و بر این اساس امروزه شاهد شرایطی هستیم که با کوچکترین تغییر در تناسب و توازن زنجیره فولاد، با نوسان قیمت رو به رو خواهیم شد.

دبیر سندیکای لوله و پروفیل ایران ضمن اشاره به سومین عامل مهم دخیل در این بخش که تبیین سیاست های نقطه به نقطه است، گفت:

بر اساس این سیاست، دستورالعملهایی که در یک بخش زنجیره اعمال می شود، می تواند اثرات خود را در بخش دیگر نیز بگذارد. برای مثال با در نظر گرفتن سیاست‌های اعمال شده در میانه زنجیره یعنی بخش نورد یا مقاطع که همگی در تامین خوراک مشکل دارند، در می یابیم که در بخش لوله و پروفیل هم، همین مشکل وجود دارد.

آنوش رحام با اشاره به اینکه یارانه و مواد اولیه از جمله مشکلات اصلی زنجیره فولاد کشور است، ادامه داد: سوددهی فولادسازان خام کشور در مقایسه با دیگر فولادسازان جهانی بسیار اندک است که دلیل آن وجود یارانه های زیاد است که موجب شده  زنجیره های بالادستی سود بسیار اندکی داشته باشند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.